Jak doktoři myslí

Posted by

Jak doktoři myslí

Stáhnout knihu Jak doktoři myslí zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Již se nikdy nebudete na svého lékaře dívat stejně!
Lékař přeruší pacienta, který mu popisuje svoje potíže, v průměru již za osmnáct sekund. Během takto krátké chvilky se většina lékařů rozhodne, jaká je pravděpodobná diagnóza a jakou léčbu zvolí. Často se nemýlí, ale v rozhodujících okamžicích může dojít k omylu s katastrofálními následky. Jerome Groopman ve své mýtoborné knize zkoumá, proč se lékaři dopouštějí chyb a ukazuje, kdy a jak se mohou – s naší pomocí – vyhnout unáhleným závěrům a namísto toho efektivně komunikovat, připustit si existující nejistotu a využít další dovednosti, které budou mít obrovský vliv na naše zdraví. Tato kniha je první, která detailně popisuje a rozebírá varovná znamení chybného myšlení ve zdravotnictví a odhaluje, jak mohou nové technologie zabraňovat stanovení správné diagnózy, i když by tomu mělo být naopak.
Kniha Jak doktoři myslí také předkládá přímé a inteligentní otázky, které může pacient svému lékaři klást, aby mu tak pomohl vrátit se na správnou cestu. Groopman čerpá z bohatého vědeckého materiálu, odborných studií a rozsáhlých pohovorů s některým z nejlepších lékařů v zemi, a samozřejmě také z vlastních zkušeností lékaře i pacienta. Mnohé z lekcí obsažených v této knize si prožil na vlastní kůži, ať už v souvislosti s jeho vlastními omyly anebo s chybami lékařů, kteří léčili jeho nepříjemné zdravotní potíže.
Kniha Jak doktoři myslí odhaluje zásadně nový pohled na lékařskou praxi jednadvacátého století a poskytuje jak lékařům, tak pacientům podstatné informace, které potřebují k tomu, aby společně lépe usuzovali.

Štítky:
Populárně-naučné


Jak doktoři myslí


Přečtěte si knihu Jak doktoři myslí online zdarma

Kód: D0103695
EAN: 9788072492510
ISBN: 978-80-7249-251-0
Nakladatel: Columbus
Vazba: Pevná s přebalem lesklá
Počet stran: 304
Rok vydání: 2009
Rozměry: 129,0×206,0x30,0mm
Váha: 394g
Jazyk: Česky
Kategorie: Medicína a alternativní medicína