Jak a co číst dětem v MŠ

Posted by

Jak a co číst dětem v MŠ

Stáhnout knihu Jak a co číst dětem v MŠ zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Literární výchova je v obsahu vzdělávacích oblastí v Rámcovém vzdělávacím programu předškolního vzdělávání (RVP PV) chápána především jako součást životně důležitého procesu rozvoje řeči a jazyka dítěte, včetně kultivace jeho komunikativních schopností a sociálně kulturního chování.

Materiály k tomuto procesu předkládá pedagogům i studujícím pedagogických škol tento výběr ukázek textů z literatury pro děti i knižní doporučení s komentáři a s podněty k jejich využití. Po teoretickém úvodu o úloze literárního textu ve vzdělávání v MŠ, o literárněvýchovných kompetencích učitelky v předškolním vzdělávání a o fenoménu knihy v tomto vzdělávacím procesu navazuje autorka hlavní částí knihy didakticky komentovaným výběrem literárních textů. Jedná se v podstatě o komentovanou antologii textů pro děti – od říkadel a básní (říkadla ke hrám s jazykem, rozpočitadla, hádanky, básničky a scénky k zapamatování) přes monotematická pásma literárních textů, která lze využít ve vzdělávacích projektech v MŠ až po komentované literární ukázky pro motivační práci s celkem knihy. Knihu ocení učitelky MŠ a nejnižších ročníků ZŠ, vychovatelky v družinách, rodiče, prarodiče dětí ve věku od 3 do 9 let i studující pedagogických škol.

PhDr. Vladimíra Gebhartová jako vysokoškolská pedagožka po mnoho let přednášela literaturu pro děti a didaktiku literární výchovy na Filozofické a Pedagogické fakultě UK, působila jako šéfredaktorka časopisu Sluníčko. Je autorkou učebnice Literatura pro děti, podílela se jako spoluautorka na úspěšné a reeditované knize Rok v MŠ (Portál, 2010), opakovaně se vydávají její Říkadla a hry pro nejmenší (Portál, 2006), je spoluautorkou čítanek. V poslední době píše recenze do Zpravodaje a Občasníku – příležitostných periodik APV a věnuje se editorské činnosti.

Štítky:
Osobní růst,
Metodické příručky,
Předškolní výchova,
Literární výchova,
Rozvoj myšlení,
Literatura pro děti a mládež,
Jazykové dovednosti,
Příručka ,
Vývoj a výchova dětí


Jak a co číst dětem v MŠ


Přečtěte si knihu Jak a co číst dětem v MŠ online zdarma

Kód: D0118655
EAN: 9788073678548
ISBN: 978-80-7367-854-8
Nakladatel: PORTÁL
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran: 160
Rok vydání: 2011
Rozměry: 160,0×230,0x8,0mm
Váha: 262g
Jazyk: Česky
Kategorie: Pedagogika, didaktika