Inventúra (SK)

Posted by

Inventúra

Stáhnout knihu Inventúra (SK) zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Spomienky z mladosti, prvé lásky, angažmán na Novej scéne, ale aj nevyšetrená smrť otca. Susedské spolunažívanie s komunistami, rozlúčka s VPN a odchod z HZDS. Neuveriteľný príbeh Rádia Twist, legendárna nahrávka telefonátu medzi ministrom vnútra Ľ. Hudekom a I. Lexom o únose prezidentovho syna – to všetko odhaľuje Inventúra, osobné a zároveň verejné zúčtovanie doložené dobovými dokumentmi a autentickými fotografiami.
Autobiografia, v ktorej Andrej Hryc bilancuje svoj život, ale aj konanie ľudí, ktorých stretol a ktorí o týchto udalostiach nemajú odvahu hovoriť.

„Nikdy som si nedával servítku pred ústa, všade a za každých okolností som vždy priamo hovoril, čo si myslím. Narobil som si tým, samozrejme, armádu nepriateľov. Všetci tí „opatrní“, ktorí si neradi pálili prsty a báli sa povedať, čo si naozaj myslia, nenávideli vo mne vlastnú zbabelosť, všetci tí, ktorých sa moje otvorené slová dotkli, podaktorí, ktorým som nechtiac (ale aj úmyselne) vliezol do kapusty, ku mne nikdy neprejavovali nejaké zvláštne sympatie, skôr naopak. Nie sú mojimi fanúšikmi ani sa nimi nikdy nestanú. Nuž, aké ohľady? Pripúšťam, že som vo svojich hodnoteniach niekedy príkry, nekompromisný a tam, kde to bolo potrebné, aj vulgárny. Taký som.“

Andrej Hryc

Štítky:
20-21. století,
Kultura a společnost,
Kultura a společnost – slovensky,
Osobnosti a fakta – slovensky,
Naučná literatura – slovensky,
Herci,
Autobiografie,
Herci – slovensko


Inventúra (SK)


Přečtěte si knihu Inventúra (SK) online zdarma

Kód: D0166649
EAN: 9788055608754
ISBN: 978-80-556-0875-4
Nakladatel: Slovart
Vazba: Pevná s přebalem matná
Počet stran: 368
Rok vydání: 2013
Rozměry: 152,0×237,0x28,0mm
Váha: 846g
Jazyk: Slovensky
Kategorie: Divadlo