Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových

Posted by

Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových

Stáhnout knihu Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Kniha je v zásadě přehledem o obsahu a vývoji interpretace prvních pěti knih Bible, takzvaného Mojžíšova zákona. Forma zpracování téma zpřístupňuje i širšímu okruhu zájemců. Autorský text doprovázejí krátké ukázky hebrejského textu s překladem.
Úvod čtenáře seznámí se základními pojmy, rozsahem, obsahem a literárními druhy biblických knih. Přibližuje literárněhistorické problémy a poměrně rozsáhlé dějiny exegeze až po aktuální stav bádání. Následující tři kapitoly se soustřeďují na velké úseky biblického vyprávění Tóry: „dějiny“ počátků, příběhy patriarchů ve vyprávěcích cyklech a konečně příběhy Mojžíše a jeho lidu při cestě z Egypta do zaslíbené země. Na vyprávění logicky navazuje i legislativa – zvlášť významné jsou Desatero, smlouva a tři velké právní kodexy v knihách Tóry. Závěr stručně hodnotí dopady Tóry na další biblické knihy a tradici, zejména židovskou a křesťanskou.
Publikaci lze využít jak pro systematické studium, tak jako informaci o základních teologických liniích a pojmech v Tóře.


Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových


Přečtěte si knihu Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových online zdarma

Kód: D0348844
EAN: 9788074652387
ISBN: 978-80-7465-238-7
Nakladatel: Pavel Mervart
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 176
Rozměry: 120,0×192,0x15,0mm
Jazyk: Česky
Kategorie: Křesťanství