Hory, má panenko

Posted by

Hory, má panenko

Stáhnout knihu Hory, má panenko zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Nová publikace Hory, má panenko ukazuje špičkového sportovce Radka Jaroše očima jeho dcery Andrey Jarošové která sama sebe považuje za kavárenskou povalečku a nechápe, co její otec “tam nahoře” vlastně vidí a hledá.

Proto s ním vede rozhovory o zásadních věcech člověka, jak je definuje dětská hra – štěstí, neštěstí, láska, manželství, děti, bohatství, nemoc, smrt… Knížka ukazuje, jak o těchto záležitostech smýšlí nejen zralý čtyřicátník zvyklý na domov ukrytý pod iluzorním bezpečím stanového plátna uprostřed vysokohorských ledovců, ale také dvaadvacetiletá dívka, jejíž dětství a dospívání bylo proloženo množstvím neobvyklých událostí v kruhu “typicky české” rodiny.

Publikaci ilustroval Pavel Čech, malíř, spisovatel a jeden z nejvýraznějších domácích komiksových autorů. Ve fotografické části knihy nás Radek Jaroš vezme na vrcholky svých milovaných himálajských velehor a dá nám nahlédnout do rodinného fotoalba.

Radek Jaroš, autor úspěšných knih Dobývání nebe a Hory shora, je v současnosti nejznámějším českým horolezcem, který vystoupil na dvanáct osmitisícových vrcholů čtyř kontinentů.

Štítky:
Vzpomínky,
20-21. století,
Autobiografické vzpomínky,
Horolezci,
Horolezectví,
Hory,
Horolezci – česko,
Otcové a dcery,
Jaroš, radek, 1964-


Hory, má panenko


Přečtěte si knihu Hory, má panenko online zdarma

Kód: D0135541
EAN: 9788026006329
ISBN: 978-80-260-0632-9
Nakladatel: Daranus
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran: 120
Rok vydání: 2011
Rozměry: 238,0×220,0x14,0mm
Váha: 65g
Jazyk: Česky
Kategorie: Fejetony, rozhovory