Hledání Spinozy – radost, strast a citový mozek

Posted by

Hledání Spinozy - radost, strast a citový mozek

Stáhnout knihu Hledání Spinozy – radost, strast a citový mozek zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Kniha Hledání Spinozy se tématicky pohybuje na pomezí neurobiologie, kognitivní a afektivní neurovědy a filosofie. Je napsána přístupně, srozumitelně, odborný jazyk je použit v nejmenší možné míře. Tato kniha je určena vzdělané veřejnosti, nejen lékařům a psychologům, ale i filosofům, novinářům — komukoli, kdo chce lépe porozumět jak sobě, tak lidem kolem sebe. Zabývá se každodenními lidskými emocemi a pocity — radostí, strastí, žárlivostí i úžasem, láskou, nenávistí, hněvem, hnusem…
V Descartesově omylu se Damasio zabýval vlivem emocí na rozumové chování, v knize The Feeling of What Happens zkoumal pocity jako podklad sebeuvědomování. V této knize popisuje vztah emocí, tj. objektivních událostí, k pocitům — událostem niterným, subjektivním. Damasio fascinujícím způsobem znovu objevuje a vykládá Spinozu jako geniálního předchůdce takovéhoto způsobu myšlení.
Damasiova kniha je fundamentálním, zcela novým popisem lidství; vztahu neurobiologie, kultury a dějin; jednoty mozku, vědomí a sebeuvědomování. Můžete s jejími závěry nesouhlasit, přesto by ale neměla chybět v knihovně každého člověka, jenž se chce orientovat v nejsoučasnějších pohledech na lidství.

Štítky:
Duchovní literatura,
Filozofie a etika,
Psychologické ,
Medicína ,
IQ,
Životní pomoc


Hledání Spinozy – radost, strast a citový mozek


Přečtěte si knihu Hledání Spinozy – radost, strast a citový mozek online zdarma

Kód: D0027050
EAN: 9788090300194
ISBN: 80-903001-9-7
Nakladatel: Dybbuk
Vazba: Pevná s přebalem matná
Počet stran: 352
Rok vydání: 2006
Rozměry: 156,0×218,0x25,0mm
Váha: 621g
Jazyk: Česky
Kategorie: Filozofie