Hitlerova sbírka v Čechách – Obrazy, dary, psací stůl

Posted by

Hitlerova sbírka v Čechách - Obrazy, dary, psací stůl

Stáhnout knihu Hitlerova sbírka v Čechách – Obrazy, dary, psací stůl zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Od druhé světové války uplynuly desítky let a stíny Třetí říše padají na naši zemi dodnes. Soukromá sbírka Adolfa Hitlera je pojem, který vstoupil do světových dějin jako jedna z nejrozsáhlejších uměleckých kolekcí všech dob. Vedle konfiskací a velkorysých nákupů byla její součástí díla, která Vůdce osobně koupil během Velkých německých výstav umění, pořádaných v Mnichově v letech 1937-1945.
Desítky uměleckých předmětů z Hitlerových mnichovských nákupů, pocházející zejména z let 1939-1943, byly za války převezeny do cisterciáckého kláštera ve Vyšším Brodu. V létě 1945 byly prohlášeny za protihodnotu toho, co bylo předtím “z vyšebrodského kláštera během války vyvezeno”.
Po zveřejnění prvního dílu knihy Hitlerova sbírka v Čechách se objevila řada nečekaných souvislostí a také mnoho nových otázek. Druhý díl přibližuje svět, který byl nejen těžištěm uměleckého proudu Třetí říše, ale také tvůrčí sféru, která byla Vůdci nejbližší. Obsahuje především obrazy, které v Mnichově osobně nakoupil a které osudovým příběhem dějin zůstaly na konci druhé světové války v Čechách. Vedle toho v ní najdete několik darů a také legendami opředený stůl, na němž opravdu nebyla podepsána mnichovská dohoda. Tato kniha je odkazem na dobu jejich vzniku, na mnohé pozoruhodné tvůrce, a především na umělecké a společenské ovzduší, ve kterém tvořili. Přibližuje osudy tří desítek malířů a jejich prací z doby německého národního socialismu, stejně jako několika dalších umělců této zvláštní éry dějin, kdy se nietzschovský ideál Nadčlověka vtělil do hmoty a umění se stalo integrální součástí budování státu.

Štítky:
Studie,
Svět a politika,
Nacisté – německo,
Hitler, adolf, 1889-1945,
Nacisté,
Umělecké sbírky – česko,
Umělecké sbírky,
Umělecké památky,
Malíři,
Války,
Umělecké sbírky – dějiny,
1933-1945, 20. století,
Malíři – německo,
Německé malířství,
Diktátoři,
Umění a ideologie – německo,
Umění a ideologie,
Hitler ,
Mnichovská dohoda


Hitlerova sbírka v Čechách – Obrazy, dary, psací stůl


Přečtěte si knihu Hitlerova sbírka v Čechách – Obrazy, dary, psací stůl online zdarma

Kód: D0141161
EAN: 9788072814336
ISBN: 978-80-7281-433-6
Nakladatel: Eminent
Vazba: Pevná s přebalem lesklá
Počet stran: 324
Rok vydání: 2012
Rozměry: 170,0×245,0x25,0mm
Váha: 1000g
Jazyk: Česky
Kategorie: Druhá světová válka