Hitlerova první válka – Adolf Hitler, muži Listova pluku a první světová válka

Posted by

Hitlerova první válka - Adolf Hitler, muži Listova pluku a první světová válka

Stáhnout knihu Hitlerova první válka – Adolf Hitler, muži Listova pluku a první světová válka zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

“Jaký byl Adolf Hitler za první světové války? Kniha přináší radikální revizi představ a klišé, které o tom období dosud panovaly.
Hitler tvrdil, že roky, které prožil jako voják německé armády v první světové válce, jej zformovaly pro zbytek života. Avšak celých šedesát let od chvíle, kdy skončil svůj život v ruinách Říšského kancléřství, zůstávalo toto období jeho života neprozkoumanou oblastí.
Až doposud všechno, co jsme věděli o Hitlerově účasti v první světové válce a o Listově pluku, u kterého sloužil, pocházelo z jeho vlastního vyprávění v knize Mein Kampf a neméně mytizujících svědectví jeho kamarádů.
Publikace Hitlerova první válka ukazuje vůbec poprvé, co všechno se Hitlerovi a mužům bavorského Listova pluku za války přihodilo. Kniha je radikální revizí pověstí o této klíčové etapě Hitlerova života.
Kniha přináší autentická svědectví mužů, jako byl třeba důstojník, jenž se pak ve třicátých letech stal Hitlerovým osobním pobočníkem, ale který pak nabídl své služby britské zpravodajské službě; vojáka, z něhož se posléze stal velitel koncentračního tábora; židovského veterána, jenž se stal obětí holocaustu; a dalších, kteří se po skončení první světové války prostě vrátili ke svým životům v Bavorsku.
Historik Thomas Weber představuje vůbec poprvé portrét skutečného Hitlera, jiného, než jak se viděl sám a jak se prezentoval navenek. Máme před sebou obraz polního kurýra, kterému se ostatní vojáci, bojující přímo v zákopech, vyhýbali, neboť ho sami považovali za „týlové prase“. Adolf Hitler, a to je snad nejsilnější sdělení, neměl až do konce první světové války jasno ve svých politických názorech.
Autor také popisuje poválečné období a životy ostatních veteránů Listova pluku a polemizuje se všeobecně rozšířeným názorem, že první světová válka představovala „zásadní katastrofu“ německých dějin dvacátého století, a odpovídá na otázku, jak hluboce byla ve skutečnosti nacistická ideologie zakořeněna v srdcích a myslích Němců.”

Štítky:
Války,
Diktátoři,
Historie,
Hitler ,
1. světová válka,
Hitler adolf


Hitlerova první válka – Adolf Hitler, muži Listova pluku a první světová válka


Přečtěte si knihu Hitlerova první válka – Adolf Hitler, muži Listova pluku a první světová válka online zdarma

Kód: D0131765
EAN: 9788072179367
ISBN: 978-80-7217-936-7
Nakladatel: Jota
Vazba: Pevná s přebalem lesklá
Počet stran: 528
Rok vydání: 2011
Rozměry: 160,0×220,0x35,0mm
Váha: 62g
Jazyk: Česky
Kategorie: Historické prameny a památky