Heřman Jakub Černín

Posted by

Heřman Jakub Černín

Stáhnout knihu Heřman Jakub Černín zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Poutavé vyprávění o cestě, která byla zlomovým momentem v životě jednoho z nejvlivnějších a nejbohatších mužů českého království přelomu 17. a 18. století – hraběte Heřmana Jakuba Černína z Chudenic.

Dvacetiletý Heřman Jakub podnikl v letech 1678–1682, tak jako jiní mladíci jeho stavu a věku, kavalírskou cestu po Evropě. Jeho putování bylo výjimečné svou délkou trvání i vzdáleností, kterou cestovatel společně se svým doprovodem urazil, finanční náročností a především tím, že si během cesty psal deník, který se dodnes dochoval. Zápisky vedené vždy v jazyce té země, kde se hrabě právě nacházel, předkládají autoři této knihy čtenáři formou zrcadlové kritické edice – v německém, italském, francouzském a španělském originále a paralelně v českém překladu.
První díl knihy zasazuje Černínovu cestu do časového, prostorového i kulturního kontextu barokní Evropy. Autoři podrobným popisem rodinného zázemí hraběte, cestovatelské každodennosti i navštívených zemí a měst za pomoci pečlivě vybraných dobových ilustrací načrtávají kulisy, v nichž se cesta odehrála. Pohnuté události závěru Černínova putování dovolily knihu koncipovat – při zachování všech nároků na vědeckou publikaci – jako napínavé vyprávění, které osloví jak odbornou veřejnost, tak čtenáře se zájmem o historii.


Heřman Jakub Černín


Přečtěte si knihu Heřman Jakub Černín online zdarma

Kód: D0246073
EAN: 9788074222818
ISBN: 978-80-7422-281-8
Nakladatel: NLN – Nakladatelství Lidové noviny
Vazba: Pevná s přebalem lesklá
Počet stran: 1500
Rozměry: 165,0×235,0mm
Jazyk: Česky
Kategorie: Osobnosti a osudy