Herbář pod polštář

Posted by

Herbář pod polštář

Stáhnout knihu Herbář pod polštář zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Deset let spřádá a střádá Václav Větvička malé, spíš literární než botanické, portréty rostlin.
A pak je zakládá jako herbářové položky. Bez sušení, bez lisování, jak by se slušelo. Místo toho je týden co týden nosí do rádia, do Českého rozhlasu 2 – Praha. A týden co týden, současně s kuropěním, je představuje v tichu rozhlasového studia. Pak si obvykle říká: “Nedělal jsem to zbytečně? Je možné, aby v tak nekřesťanskou ranní hodinu byl vedle kurů ještě jiný tvor vzhůru?”A považte, najdou se tací.
Avšak i ti, kteří coby bezvýhradné sovy kuří hlas nikdy nezaslechli, se o takovém květinovém kuropění doslechli a dožadovali se jej. Ovšem v rozumnou denní (čti soví) hodinu.
Proto vám předkládáme zmíněné portréty kytek v tiché, tištěné verzi, doplněné něžnými, jako verše na vodě rozmytými kresbami Anny Skoumalové-Hadačové. V rádiu byste je vidět nemohli. Ale na rozdíl od rádia, v němž proběhlo už desetkrát květinové jaro a léto a stejný počet podzimů a zim, jsme ony roční doby seřadili v zaběhnutém sledu našich čtyř ročních období. A připravili jsme je tak, že se vám vejdou pod polštář a budou vás – chcete-li – provázet do dřímoty…

Štítky:
Úvahy,
Autobiografie,
Rostliny,
Květiny,
Historické památky,
Zahrada – flora


Herbář pod polštář


Přečtěte si knihu Herbář pod polštář online zdarma

Kód: D0101595
EAN: 9788072366576
ISBN: 978-80-7236-657-6
Nakladatel: Vašut
Vazba: Pevná bez přebalu matná
Počet stran: 264
Rok vydání: 2008
Rozměry: 130,0×200,0x20,0mm
Váha: 402g
Jazyk: Česky
Kategorie: Botanika