Hanns a Rudolf – Hon na velitele Auschwitzu

Posted by

Hanns a Rudolf - Hon na velitele Auschwitzu

Stáhnout knihu Hanns a Rudolf – Hon na velitele Auschwitzu zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Po skončení 2. světové války byl ustanoven britský První tým pro vyšetřování válečných zločinů, jehož úkolem bylo vystopovat a dopadnout pachatele zvěrstev z řad význačných nacistů. Nadporučík a později kapitán Hanns Alexander, pocházející z úspěšné rodiny německých Židů, která ve 30. letech minulého století musela před nacisty uprchnout z Berlína do Londýna (Hanns Alexander byl bratrem babičky Thomase Hardinga, autora této knihy), se stal jedním z hlavních britských vyšetřovatelů, zatímco Rudolf Höss, bývalý německý rolník a voják, který za 2. světové války působil v SS, velel koncentračnímu táboru Auschwitz a dohlížel na fyzickou likvidaci nejméně milionu mužů, žen a dětí, se ocitl v pozici jeho kořisti, jíž se zpočátku dařilo unikat.

Thomas Harding v knize poprvé odhaluje fascinující podrobnosti ze života obou mužů a z dopadení Rudolfa Hösse. Přibližuje středoevropská bojiště 1. světové války, bohémský život v Berlíně 20. let, hrůzy nacistických koncentračních táborů za 2. světové války i soudní proces proti hlavním představitelům nacistického Německa před mezinárodním vojenským tribunálem v Bergen-Belsenu a Norimberku. Strhujícím způsobem vypráví osudy dvou německých mužů, jejichž životní cesty se protnuly.

Thomas Harding (nar. v roce 1968 v Anglii) studoval na Westminster School v Londýně, později na Corpus Christi v Cambridgi, kde se specializoval na antropologii a politologii. Původně pracoval jako novinář (The Guardian, The Sunday Times, The Independent, The Financial Times aj.) a v televizi (podílel se např. na politické talk show v Západní Virginii), nyní je spoluvlastníkem západovirginského deníku The Observer a navíc se věnuje literatuře faktu (Hanns a Rudolf je jeho druhá významná kniha). Ve Spojených státech amerických již získal za svou novinářskou i spisovatelskou práci řadu ocenění.

Štítky:
Svět a politika,
Stíhání válečných zločinů,
Koncentrační tábory,
Nacisté – německo,
Nacisté,
Osvětim (koncentrační tábor),
Koncentrační tábory – polsko,
Války,
Váleční zločinci – německo,
Váleční zločinci,
Stíhání válečných zločinů – německo,
1. světová válka,
2. světová válka


Hanns a Rudolf – Hon na velitele Auschwitzu


Přečtěte si knihu Hanns a Rudolf – Hon na velitele Auschwitzu online zdarma

Kód: D0218323
EAN: 9788073877408
ISBN: 978-80-7387-740-8
Nakladatel: Triton
Vazba: vázaná
Počet stran: 320
Rok vydání: 2014
Rozměry: 166,0×238,0x26,0mm
Váha: 706g
Jazyk: Česky
Kategorie: Literatura faktu