Grušova hlídka na Rýnu

Posted by

Grušova hlídka na Rýnu

Stáhnout knihu Grušova hlídka na Rýnu zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Rozhovory
Po nedávném skonu Jiřího Gruši sestavil Karel Hvížďala knihu, kterou uvozuje takto: Grušova hlídka na Rýnu obsahuje rozhovory, které jsme spolu vedli posledních bezmála třicet let převážně v Bonnu, Vídni a Praze. Jestliže byl pro Jiřího Grušu Edvard Beneš Rakušan, tak on byl stejně jako svatý Vojtěch, Jan Amos Komenský a Milan Kundera, abych jmenoval ty naše nejznámější, Evropan.
Když jsme se viděli naposled, 1. října 2011, řekl mi asi toto: Doposud jsme nepochopili, že diplomacie a politika není jenom hájení národních zájmů, ale i šíření common sense. Tedy zdravého rozumu, obecného smyslu, a to není ideologický úkol, ale namáhavá práce při hledání argumentů pro smysluplný dialog. A přijde-li další krize, pánbu s námi: V politice totiž, když jde o zlé věci, potřebuješ dobrozdání a krize těm, co touží po moci za každou cenu, jim ho dodá.
Za pár dnů jdu na operaci a On (ukázal k nebi) rozhodne, jestli mne ještě potřebuje a chce, abych něco napsal, nebo jestli nechce, abych se díval na to, jak se nad námi bude zaklapávat vlast-past.

Štítky:
20-21. století,
Rozhovory,
Literatura,
Paměti,
Čeští spisovatelé,
Exiloví spisovatelé,
Diplomaté,
Diplomaté – česko,
Řeky


Grušova hlídka na Rýnu


Přečtěte si knihu Grušova hlídka na Rýnu online zdarma

Kód: D0137643
EAN: 9788020425904
ISBN: 978-80-204-2590-4
Nakladatel: Mladá fronta
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 224
Rok vydání: 2011
Rozměry: 120,0×185,0x10,0mm
Váha: 352g
Jazyk: Česky
Kategorie: Fejetony, rozhovory