Gagarinova věc – Gagarin´s Thing (ENG)

Posted by

Gagarinova věc - Gagarin´s Thing

Stáhnout knihu Gagarinova věc – Gagarin´s Thing (ENG) zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

12. dubna 1961. Toto datum patří k nejvýznamnějším v dějinách lidstva. Vyvrcholily jím závody dvou supervelmocí v dobývání kosmu. A je až absurdní, jak málo se o tak významné události dnes ví a jakým tajnůstkařením je dosud opředena.
Když Gagarin po návratu z vesmíru přistál nouzově v poušti kdesi v Kazachstánu, v troskách kabiny jeho lodi se našel záhadný předmět, který se v ní před startem nevyskytoval. Byla to jakási tyč se světelným svazkem zářivě zlatých vláken, a jak vědci po zevrubnějším bádání zjistili, zdrojem neuvěřitelně silné energie. Moskva si po léta se záhadnou „Gagarinovou věcí“ nedokázala poradit, a tak byla nakonec Chruščevem předána jako vstřícné gesto řešení karibské krize prezidentu Kennedymu do USA, kde byla podrobena dlouholetému výzkumu v NASA. Teprve v našem tisíciletí se Gagarinova věc dostává do rukou několika studentů z bývalého východoevropského bloku a je podrobena zkoumání a rekonstrukci co umělecký objekt.
Dokonalá fikce i v Americe známého výtvarníka Jiřího Černického (jeho dílo je tam zastoupeno v mnoha prestižních galeriích) je doložena mnoha dokumentárními fotografiemi a dokonce suchou restaurátorskou zprávou, takže je ještě někdo, kdo neuvěří v existenci Gagarinovy věci? Umělecky vypravená knížka v typografii Marka Pistory vychází 12. dubna ke 45. výročí vstupu člověka do vesmíru.

Štítky:
Náměty, témata a motivy,
Pojednání,
Objekty (umění),
Objekty (umění) – česko,
Kosmické lety,
Fikce,
Gagarin jurij, 1934-1968


Gagarinova věc – Gagarin´s Thing (ENG)


Přečtěte si knihu Gagarinova věc – Gagarin´s Thing (ENG) online zdarma

Kód: D0022447
EAN: 9788086283456
ISBN: 80-86283-45-3
Nakladatel: Meander
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 72
Rok vydání: 2008
Rozměry: 150,0×208,0x5,0mm
Váha: 168g
Jazyk: Anglicky
Kategorie: Výtvarné umění