Frida – Strhující životní drama slavné mexické malířky

Posted by

Frida - Strhující životní drama slavné mexické malířky

Stáhnout knihu Frida – Strhující životní drama slavné mexické malířky zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Strhující životní drama slavné mexické malířky… Nové vydání oblíbeného biografického románu.
Frida Kahlo, mexická malířka a významná kulturní osobnost, po otci německého původu, v dětství zmrzačená obrnou a ve věku osmnácti let téměř smrtelně zraněná, žila život plný extrémů. Vzala si za muže další klíčovou osobnost mexického kulturního života, malíře Diega Riveru, s nímž prožila vášnivý vztah naplněný láskou, ale také žárlivostí a nevěrou.
V tomto románu, jenž je živě vykresleným portrétem podmanivé a jedinečné ženy, se citlivou a emocionální vypravěčkou stává Fridina sestra Cristina, svědkyně a občas i přímá účastnice jejich bouřlivého manželství.
Sledujeme tak nejen intenzivní soupeření obou sester o přízeň Diega Rivery, ale i fascinující obrazový kaleidoskop Mexika první poloviny 20. století. V příběhu má své místo také řada jiných slavných osobností, například ruský revolucionář Lev Trockij či oslnivě krásné filmové hvězdy María Félix, Dolores del Río a Paulette Goddard.

Bárbara Mujica splétá životy a lásky těchto pozoruhodných a výjimečných lidí do skutečného dramatu, které dovádí k velkolepému konci.

Štítky:
Drama


Frida – Strhující životní drama slavné mexické malířky


Přečtěte si knihu Frida – Strhující životní drama slavné mexické malířky online zdarma

Kód: D0155942
EAN: 9788073592643
ISBN: 9788073593643
Nakladatel: Metafora
Vazba: Vázaný
Počet stran: 416
Rok vydání: 2012
Jazyk: Česky
Kategorie: Literární biografie