František: Meno Boha je Milosrdenstvo (SK)

Posted by

František: Meno Boha je Milosrdenstvo

Stáhnout knihu František: Meno Boha je Milosrdenstvo (SK) zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

“Milosrdenstvo je prvá vlastnosť Boha. Jeho meno je Milosrdenstvo. Neexistuje situácia, z ktorej sa nedostaneme; nie sme odsúdení, aby sme zahynuli v pohy-blivých vodách.”

Jednoduchým a priamym jazykom pozýva pápež František každého muža a každú ženu na zemi na prostý, dôverný, osobný dialóg. Hovorí o milosrdenstve, ktoré má v jeho magistériu i svedectve ústredný význam. Každá stránka knihy vyjadruje vrúcnu túžbu priblížiť sa k všetkým dušiam v cirkvi i mimo nej, ktoré hľadajú zmysel života, cestu pokoja a zmierenia, liek na svoje fyzické i duchovné zranenia. Predovšetkým sa chce priblížiť k všetkým nepokojným a uboleným, ktorí túžia byť prijatí, nie odmietnutí: k chudobným a vylúčeným, k väzňom a prostitútkam, ale aj k zmäteným a tým, čo sa vzdialili od viery, k homosexuálom i k rozvedeným.

V úprimnom dialógu s vatikanistom Andreom Torniellim sa František nevyhýba ani vzťahom medzi milosrdenstvom, spravodlivosťou a skazenosťou.Kresťanom, ktorí sa pripočítavajú k zástupu „spravodlivých“, pripomína: „Aj pápež je človek, ktorý potrebuje Božie milosrdenstvo.“  

Kniha Meno Boha je milosrdenstvo vychádza naraz v 86 krajinách.

Súčasťou slovenského vydania je aj Misericordiae vultus, bula, ktorou sa vyhlasuje mimoriadny Svätý rok milosrdenstva, v publikácii je použitá s láskavým dovolením Konferencie biskupov Slovenska.


František: Meno Boha je Milosrdenstvo (SK)


Přečtěte si knihu František: Meno Boha je Milosrdenstvo (SK) online zdarma

Kód: D0305790
EAN: 9788081425592
ISBN: 978-80-8142-559-2
Nakladatel: Fortuna Libri
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran: 128
Rozměry: 135,0×210,0x17,0mm
Jazyk: Slovensky
Kategorie: Fejetony, rozhovory