Filosofické základy psychologie morálky

Posted by

Filosofické základy psychologie morálky

Stáhnout knihu Filosofické základy psychologie morálky zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Kniha přináší přehled vybraných filosofických teorií, z nichž lze formulovat pojem morálky tak, aby se mohl stát podkladem pro empirický psychologický výzkum.
Autor s ohledem na koncepční filosoficko-psychologické průniky a na základě aktuálních výzkumných prací interpretuje pojem morality s ohledem na tři klíčové oblasti: morálního smyslu, morální mysli a morálního jednání. Kniha je jak uceleným a původním přehledem teorií morálky, tak ze současného empirického výzkumu poučeným úvodem do morální psychologie.
Na rozdíl od publikací podobného typu se vyrovnává s problematičností rozmanitých psychologických konceptů morálky a konfrontuje je s filosofickým a terminologickým zázemím, z něhož jsou původně formulovány.

Kniha je určena jak pro ty, kteří chtějí nahlédnout pod povrch hojně užívaných pojmů, jako je morálka, dobro, empatie, stud, vina, morální usuzování a morální integrita, tak pro studenty a širší odbornou veřejnost zabývající se studiem morálky z hlediska jejích empirických a psychologických konsekvencí.


Filosofické základy psychologie morálky


Přečtěte si knihu Filosofické základy psychologie morálky online zdarma

Kód: D0274283
EAN: 9788087607435
ISBN: 9788087607435
Nakladatel: Nakladatelství Bor
Vazba: brožovaná
Počet stran: 176
Jazyk: Česky
Kategorie: Filozofie