Fenomén J. R. R. Tolkien

Posted by

Fenomén J. R. R. Tolkien

Stáhnout knihu Fenomén J. R. R. Tolkien zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Bohatá fantazie J. R. R. Tolkiena upoutala pozornost milionů čtenářů dávno před tím, než byla do kin po celém světě uvedena úspěšná filmová podoba Pána prstenů. Kdo byl ten muž, který si vysnil dokonalý jazykový systém a do detailů propracovaný svět Středozemě?Tolkien se v osobním životě musel dlouhá léta potýkat s mnoha těžkostmi: byl sirotek, byl chudý, kvůli svému poručníkovi se tři roky nesměl stýkat se svou budoucí ženou, prošel hrůzami první světové války. Tento vynikající akademik se ve volném čase přes padesát let věnoval vymýšlení jazyků, dějin, národů a místopisu Středozemě. Pro svůj svět vytvořil mytologii, kterou čerpal ze své hluboké znalosti raných severoevropských kultur.

J. R. R. Tolkien se stvořením imaginárního světa, který nepřestává uchvacovat a těšit celé generace příznivců, stal legendou. V tomto poutavém a přístupném životopise však živě vyvstává před našima očima i jeho osobnost.

J. R. R. Tolkien ovlivnil nejen celé generace autorů fantasy literatury (mezi nejznámější patří např. Terry Pratchett: Úžasná Zeměplocha, J. K. Rowlingová: Harry Potter a G. R. R. Martin: Píseň ledu a ohně), měl však i mimořádný vliv na svého celoživotního přítele a významného křesťanského autora C. S. Lewise, na jehož cestě k znovunalezení křesťanství hrál významnou roli.

Štítky:
20. století,
Angličtí spisovatelé


Fenomén J. R. R. Tolkien


Přečtěte si knihu Fenomén J. R. R. Tolkien online zdarma

Kód: D0302850
EAN: 9788087287712
ISBN: 978-80-87287-71-2
Nakladatel: Česká biblická společnost
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran: 244
Rozměry: 130,0×212,0x21,0mm
Jazyk: Česky
Kategorie: Faktografická biografie