Familiární hypercholesterolemie

Posted by

Familiární hypercholesterolemie

Stáhnout knihu Familiární hypercholesterolemie zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Familiární hypercholesterolemie je příkladem modelu rozvoje aterosklerózy, který nám poskytla sama příroda. Kniha, kterou držíte v ruce – první publikace po téměř padesáti letech věnovaná tomuto tématu –, ukazuje vztah hypercholesterolemie a vzniku kardiovaskulárních onemocnění i možnosti léčby. Reflektuje poslední vývoj farmakoterapie hypercholesterolemie od statinů, ezetimibu či pryskyřic k nejnovějším, subkutánně podávaným lékům, ovlivňujícím PCSK9. Poklesy LDL-C o 60 % jsou ohromující, stejně jako je nečekaná dobrá spolupráce nemocných při parenterální medikaci.

Významná část knihy je věnována časné diagnostice familiární hypercholesterolemie a síti specializovaných center projektu MedPed, kde jsou zachycovány tisíce nemocných s heterozygotní formou a dokonce i homozygoti familiární hypercholesterolemie. Seznam těchto center je cenný pro každého lékaře v praxi, stejně jako podrobný popis klinického obrazu familiární hypercholesterolemie. Autoři vycházejí ze zkušeností jednoho z největších center pro familiární hypercholesterolemii na světě, speciální části jsou věnovány genetice, léčbě LDL aferézou, kaskádovému skríningu i léčbě v dětském věku. Přesto bude asi většina čtenářů nejčastěji otevírat stránky věnované diagnostice, vyhledávání a léčbě familiární hypercholesterolemie, stejně jako popisu klinického obrazu.

I když je publikace maximálně stručná, obsahuje i základní přehled moderní literatury a mezinárodních doporučení týkajících se familiární hypercholesterolemie.

Štítky:
Monografie,
Kolektivní monografie,
Terapie,
Diagnostika (lékařství),
Hypercholesterolémie


Familiární hypercholesterolemie


Přečtěte si knihu Familiární hypercholesterolemie online zdarma

Kód: D0264406
EAN: 9788073878436
ISBN: 978-80-7387-843-6
Nakladatel: Triton
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 160
Rok vydání: 2015
Rozměry: 141,0×202,0x10,0mm
Váha: 279g
Jazyk: Česky
Kategorie: Klasická medicína