Encyklopedie řecké mytologie

Posted by

Encyklopedie řecké mytologie

Stáhnout knihu Encyklopedie řecké mytologie zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Řecká mytologie neztratila ani po 20 staletích křesťanské kultury nic na své síle, svém kouzlu, a dokonce ani na aktuálnosti. Nesmrtelní bohové sídlící na vrcholu Olympu nejsou pouze všemocnými bytostmi, zcela vzdálenými obyčejným smrtelníkům, nýbrž mají stejně jako lidé své slabosti. Nejvyšší bůh Zeus, otec mnoha jiných bohu a bohyň, je nenapravitelným záletným manželem, který se kvůli svým milostným dobrodružstvím pravidelně dostává do potíží. Jeho panovačná manželka Héra mu totiž jeho dobrodružství nepromíjí. Podobné i jiní bohové mají své charakteristické vlastnosti, ať již jde o marnivou bohyni lásky a krasy Afroditu, bohyni plodnosti země a rolnictví Démétru truchlící pro svou dceru Persefonu, nadaného Apollóna, boha umění a věd, či extatického boha vlna Dionýsa.

Do řecké mytologie patří též báje o nadpřirozených bytostech, jako jsou nymfy a Satyrové, a podivuhodná dobrodružství hrdinů a polobohů, z nichž nejznámější jsou příběhy siláka Héraklea. Ve starověku se tento zdatný a neúnavný hrdina těšil velké oblibě a jeho příběhy nás oslovuji dodnes.

Tato encyklopedie si klade za cíl seznámit čtenáře přehledným a srozumitelným způsobem s hlavními postavami bohatého světa řecké mytologie.

Kniha obsahuje: vznik mýtů a jejich historický význam * abecední heslář představující řeckou mytologii od Achillea až po Dia * mýty fascinující lidstvo již po tisíce let, nejstarší známé příběhy evropských dějin * vznik a význam rčení, jako jsou “homérský smích”, “sísyfovská práce”, “Tantalova muka” a “Prokrústovo lože” * 500 barevných fotografií a ilustrací.

Štítky:
Mytologie,
Řecká mytologie,
Historie


Encyklopedie řecké mytologie


Přečtěte si knihu Encyklopedie řecké mytologie online zdarma

Kód: D0066611
EAN: 9788072342877
ISBN: 80-7234-287-8
Nakladatel: Rebo
Vazba: Pevná s přebalem lesklá
Počet stran: 270
Rok vydání: 2003
Rozměry: 170,0×242,0x22,0mm
Váha: 88g
Jazyk: Česky
Kategorie: Dějiny států