Elektronika II. – učebnice

Posted by

Elektronika II. - učebnice

Stáhnout knihu Elektronika II. – učebnice zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Učebnice Elektronika II zaceluje mezeru v nedostatku učebnic pro slaboproudé obory. Tento díl je určen pro 3. ročník průmyslových škol, integrovaných středních škol a učilišť a to pro obory kódu začínající číslicí 26. Obsah učiva je koncipován jak pro potřeby učení, tak pro zasvěcení do dané tématiky vysvětlováním principů.
Učebnice je rozdělena do pěti kapitol. První část první kapitoly se zabývá vznikem elektromagnetického pole a jeho přenosem do okolí. Prostřední část této kapitoly se zabývá přenosem elektromagnetického vlnění po vedení a vlastností jednotlivých druhů vedení. Konec kapitoly se zabývá všemi druhy antén (vysílacími i přijímacími) a je zde vysvětlena problematika anténních rozvodů.
Druhá kapitola se zabývá nejprve základními pojmy z elektroakustiky, dále principem činnosti mikrofonů a reproduktorů a popisem vícekanálových soustav.
V třetí kapitole jsou popsány principy záznamu a reprodukce zvuku – mechanický, magnetický a optický – kinematografie a „CD“ (DVD) technologie.
Ve čtvrté kapitole je popsán princip rozhlasového vysílání a příjmu, na konci kapitoly je naznačena koncepce digitálního vysílání.
V poslední páté kapitole je popsáno televizní vysílání. Začíná principem černobílé, pak barevné televize. Pokračuje vakuovými obrazovkami. Kapitola pak pokračuje popisem moderních zobrazovačů, od LCD a plasmových obrazovek až po laserové zobrazovače. Na konci kapitoly je vysvětlen televizní digitální přenos.

Štítky:
Učebnice středních škol,
Elektronika


Elektronika II. – učebnice


Přečtěte si knihu Elektronika II. – učebnice online zdarma

Kód: D0101771
EAN: 9788072323593
ISBN: 978-80-7232-359-3
Nakladatel: KOPP
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 324
Rok vydání: 2008
Rozměry: 145,0×208,0x20,0mm
Váha: 4g
Jazyk: Česky
Kategorie: Elektrotechnika a elektronika