Edvard Beneš – Truchlohra o prologu, šestnácti aktech, dvou mezihrách a jednom epilogu

Posted by

Edvard Beneš - Truchlohra o prologu, šestnácti aktech, dvou mezihrách a jednom epilogu

Stáhnout knihu Edvard Beneš – Truchlohra o prologu, šestnácti aktech, dvou mezihrách a jednom epilogu zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Osobnost Dr. Edvarda Beneše bývá zpravidla označována přinejmenším za spornou. Tato kniha však z takového klišé zřetelně vybočuje kromě jiného náhradou tohoto odsudku za doklad faktu, že sporný nebyl Beneš sám o sobě, nýbrž jeho politické cíle, jichž navíc zdaleka ne všech dosáhl. Líčí totiž tohoto muže jako státníka přímo předurčeného k smutně souvislé řadě chyb, jichž se dopustil s obvykle osudovými důsledky především díky několika málo vlastním přesně pojmenovaným skutečně výrazným osobnostním rysům. Vypráví tedy o tom, jak se zpravidla vždy tyto jeho neblahé vlohy s tak fatálním efektem projevovaly v letech před i za světové války 1914-1918, v rámci celé řady Benešových pochybení v časech první republiky a zejména kolem roku 1938. Také ale v britském exilu, aby pak konečně vyvrcholily jeho podobně trudnou praxí v letech 1945-1947 a především ve Vítězném únoru.

Vše řečené se přitom děje přístupnou beletristickou formou, ve srozumitelném chronologickém řazení tézí, faktů i líčení souvisejících historických událostí. Navíc doplněno pro čtenářovu potřebu až nevšedně širokým rejstříkem ilustrací, dobových dokumentů, srovnávacích tabulek i map, také však galerií podrobnějších portrétů většiny přímo zúčastněných významných osobností.


Edvard Beneš – Truchlohra o prologu, šestnácti aktech, dvou mezihrách a jednom epilogu


Přečtěte si knihu Edvard Beneš – Truchlohra o prologu, šestnácti aktech, dvou mezihrách a jednom epilogu online zdarma

Kód: D0448974
EAN: 9788073765323
ISBN: 978-80-7376-532-3
Nakladatel: Olympia
Počet stran: 464
Rok vydání: 2018
Kategorie: Faktografická biografie