Druhá světová válka: Češi a Slováci

Posted by

Druhá světová válka: Češi a Slováci

Stáhnout knihu Druhá světová válka: Češi a Slováci zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Unikátní výpravná publikace o válečných a historických událostech v českých zemích a na Slovensku v letech 1938–1945. Zcela ojedinělé zpracování.

33 samostatně vytištěných faksimilií dobových dokumentů vsunutých mezi stránky knihy: abdikační dopis prezidenta Beneše, Hitlerův výnos o vzniku protektorátu, úřední vyhlášky z období heydrichiády, ilegální tiskoviny, tajné zprávy, protokol o provedení německé kapitulace v Praze a řada dalších faksimilií vzácných archivních dokumentů, které můžete vzít přímo do rukou a sami prostudovat.

13 dobových nahrávek na přiloženém CD: projev prezidenta Emila Háchy, předčítání jmen popravených ze 13. června 1942, zpráva informující o vyhlazení obce Lidice, rozhlasová výzva k zahájení slovenského povstání, první veřejný projev prezidenta Edvarda Beneše po návratu do vlasti a další nahrávky, které vám umožní lépe proniknout do dané doby.

Více než 200 unikátních a pečlivě vybraných fotografií. Barevná mapová příloha. Unikátní publikace koncipovaná jako „muzeum v knize“ dokumentuje průběh druhé světové války v bývalém Československu od sudetské krize v roce 1938 až po národní povstání a osvobození v květnu 1945. Obsahuje více než 200 unikátních fotografií z Národního archivu, z nichž mnohé jsou publikovány poprvé, 33 archivních dokumentů zasunutých přímo do stránek a CD s 13 utentickými nahrávkami, které podtrhují dobovou atmosféru. Druhá republika, Slovenský štát, Heydrichova krutovláda a atentát na jeho osobu, Lidice, Slovenské národní povstání, československá armáda na východě i na západě, domácí odboj, každodenní život v protektorátu, kolaborace, přechod fronty, květnové povstání – to jsou jen některá z témat 28 kapitol této unikátní knihy.

Štítky:
Války,
Heydrich ,
Lidice,
Česká historie


Druhá světová válka: Češi a Slováci


Přečtěte si knihu Druhá světová válka: Češi a Slováci online zdarma

Kód: D0096728
EAN: 9788025116531
ISBN: 80-251-1653-0
Nakladatel: CPress
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran: 64
Rozměry: 236,0×297,0x40,0mm
Váha: 1000g
Jazyk: Česky
Kategorie: České a slovenské dějiny