Dlouhá cesta na jih

Posted by

Dlouhá cesta na jih

Stáhnout knihu Dlouhá cesta na jih zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

V pořadí druhé dobrodružství známé herecké dvojice, tentokráte Afrikou. Cherley Boorman glosuje: Vzpomínám si, jak to začalo. Bylo to jednoho pozdního pátečního večera v říjnu 2004. Byli jsme v naší staré kanceláři na Bulwer Street. Všude byly krabice a kusy papíru, a veškeré vybavení bylo pryč. Několik minut jsme tam jen tak stáli a přemýšleli. Tady začala celá naše cesta “Na motorce kolem světa”. Tady jsme to všechno plánovali, kontrolovali mapy; tady jsme poprvé uviděli ty motorky. Bylo to za námi. Objeli jsme svět. Byla to obrovská cesta. Impozantní dobrodružství. Ale teď už bylo po všem. Na zdech pořád ještě visely mapy a my zase stáli před nimi.
Ewan na mě mrknul. “Co říkáš, Charley?”
“Nevím.”
“Jižní Afrika, nebo možná Indie?”

Podíval jsem se na něj: “Co takhle projet Afriku?”

Cestovatelská touha dvou dobrodruhů, Ewana McGregora a Chaleyho Boormana, po jejich senzační cestě kolem světa v roce 2004 neutuchla. Poté, co v Africe navštívili UNICEF, bylo jim jasné, že se musí vrátit a blíže se s tímto pozoruhodným světadílem seznámit. A tak se vydali na 24 000 kilometrů dlouhou dobrodružnou výpravu, při které se setkali s tím nejobtížnějším terénem a těmi nejpřátelštějšími lidmi na světě.

Při jízdě velkolepou krajinou, často v extrémních teplotách, čelili Ewan a Charley nejtěžším zkouškám svého života. Se svým příznačným humorem popisují dramata, nebezpečí a ryzí potěšení z další společné jízdy, tentokrát skrze kontinent plný divů a zázraků.

Štítky:
20-21. století,
Cesty a pobyt,
Afrika – vlastivěda,
Cesty a pobyt – afrika,
Mototuristika


Dlouhá cesta na jih


Přečtěte si knihu Dlouhá cesta na jih online zdarma

Kód: D0167153
EAN: 9788087525142
ISBN: 978-80-87525-14-2
Nakladatel: Bodyart Press
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 410
Rok vydání: 2013
Rozměry: 150,0×210,0x20,0mm
Váha: 511g
Jazyk: Česky
Kategorie: Cestopisy a reportáže