Dítě, sport a zdraví

Posted by

Dítě, sport a zdraví

Stáhnout knihu Dítě, sport a zdraví zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

V současné době se mimo jiné změnil i pohled na sportovní aktivity člověka, zejména v dětském věku. Sedavý způsob života se snažíme kompenzovat organizovanou aktivitou, která však obvykle přináší tělesnou zátěž nesmíšenou, na rozdíl od zátěže, s níž se naši předkové setkávali při fyzické práci. Sport má u dnešního dítěte reagovat na změněný způsob života, měl by stimulovat aktivní zdraví, výkonnost, ale i proces růstu a vývoje. V první řadě musí přinášet radost ze hry, nikoli řeholi organizovaného tréninku, protože mnohdy se sport u současných dětí stává rizikovou činností, zejména v nejmladších věkových kategoriích.

Autoři publikace se proto snaží poukázat na některé základní požadavky mladého organismu, který se dokáže nadchnout, ale často nikoli bránit. Pořadatelé přizvali ke spolupráci zástupce všech specializací: lékaře, pedagogy, psychology i trenéry, aby monografie nabídla komplexní multidisciplinární pohled.

Kniha bude užitečná pro orientaci praktického lékaře v této oblasti, pro odborníka, který chce využít přínos pohybu pro svého pacienta, pro rehabilitačního pracovníka i pro studenty medicíny a rehabilitace.


Dítě, sport a zdraví


Přečtěte si knihu Dítě, sport a zdraví online zdarma

Kód: D0138430
EAN: 9788072627127
ISBN: 978-80-7262-712-7
Nakladatel: Galén
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 190
Rozměry: 200,0×278,0x13,0mm
Jazyk: Česky
Kategorie: Všeobecné a ostatní