Diagnóza F17: závislost na tabáku

Posted by

Diagnóza F17: závislost na tabáku

Stáhnout knihu Diagnóza F17: závislost na tabáku zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Kniha celosvětově uznávané specialistky na problematiku je určená všem klinickým pracovníkům, kteří se ve své praxi s kuřáky setkávají. S nadhledem, vtipně a srozumitelně vyvrací představu, že k pojmu „kouření“ patří pouze „prevence“, a poukazuje na skutečnost, že diagnóza F17 je nemoc jako každá jiná a potřebuje také systematickou, nabízenou, chronickou a všem dostupnou léčbu. Dozvíme se, že účinná, relativně jednoduchá a navíc laciná léčba, kterou jsme schopni všichni poskytovat, existuje.
V jednotlivých kapitolách se autorka věnuje aktuálním a praktickým situacím na téma klinický pracovník a kuřák. Pokouší se nasměrovat zejména lékaře k tomu, aby se nebáli v souvislosti s kouřením uvažovat kompatibilně s literaturou založenou na důkazech a používat výrazy jako „léky“, „léčba závislosti na tabáku“, „kontrola tabáku“ namísto irelevantních pojmů jako „zlozvyk“, „nikotinismus“, „náhražky“, „odvykací kúra“ či „boj proti kouření“.
Autorka mluví ze svých více než dvacetiletých zkušeností s několika tisíci kuřáky, kteří prošli její léčbou a pro které má velké pochopení.
A vašim pacientům vzkazuje: přestat kouřit je jako naučit se jezdit na kole – párkrát spadnete, ale pak chytíte balanc.

Štítky:
Monografie,
Kouření,
Odvykání kouření


Diagnóza F17: závislost na tabáku


Přečtěte si knihu Diagnóza F17: závislost na tabáku online zdarma

Kód: D0298495
EAN: 9788020437112
ISBN: 978-80-204-3711-2
Nakladatel: Mladá fronta
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran: 104
Rok vydání: 2015
Rozměry: 143,0×202,0x7,0mm
Váha: 151g
Jazyk: Česky
Kategorie: Klasická medicína