Diagnostická radiologie – Neuroradiologie

Posted by

Diagnostická radiologie - Neuroradiologie

Stáhnout knihu Diagnostická radiologie – Neuroradiologie zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Kniha (s téměř 1700 obrázky) je zaměřená na široké spektrum čtenářů. Je určena nejen pro radiology, ale i pro neurology, rehabilitační pracovníky, neurochirurgy, ale i praktické lékaře, kteří se mohou seznámit s novinkami a především možnostmi zobrazovacích metod, u té, které diagnózy. To jim bude pomocí v rozhodovacím procesu, které zobrazovací metody indikovat a co od nich lze očekávat.
Kniha Neuroradiologie obsahuje kromě onemocnění mozku, také patologické procesy hlavy, orbity a očního bulbu, páteře a míšních struktur.
Onemocnění jsou uspořádána na základě patologicko-anatomické klasifikace. U patologické jednotky je nejprve uvedena její stručná charakteristika, nálezy na zobrazovacích metodách (především na magnetické rezonanci, dále na CT, RTG, AG, UZ, PET), dále je uveden klinický obraz a diagnostika, léčba, následuje diferenciální diagnostika, která je doplněna zobrazením. Onemocnění méně častá, která nemají samostatnou kapitolu, jsou pak podrobněji uvedena v této diferenciální diagnostice.
Obsahem publikace není radiologie intervenční, tento trend respektují i současné zahraniční monografie (intervenční radiologií se zabývá obvykle jiné spektrum lékařů, a jsou proto uváděny v monografiích samostatně).
Zásadní pozornost je věnována obrazové části. Snahou bylo z didaktických důvodů dokumentovat více pacientů v méně „řezech“ než jednotlivé pacienty s celým spektrem vyšetření. Zdrojem je v naprosté většině vlastní archiv autorů
Poměrně velký prostor je věnován klinickému obrazu chorob, který v mnoha případech je pro diagnostiku onemocnění zásadní. Diferenciální diagnostika je doprovázena pro ilustraci snímky některých typických nálezů.

Štítky:
Monografie,
Kolektivní monografie,
Diferenciální diagnostika,
Nemoci nervového systému


Diagnostická radiologie – Neuroradiologie


Přečtěte si knihu Diagnostická radiologie – Neuroradiologie online zdarma

Kód: D0242051
EAN: 9788024745466
ISBN: 978-80-247-4546-6
Nakladatel: Grada
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 532
Rok vydání: 2014
Rozměry: 216,0×302,0x28,0mm
Váha: 1706g
Jazyk: Česky
Kategorie: Klasická medicína