Dějiny národu českého I. – V.

Posted by

Dějiny národu českého I. - V.

Stáhnout knihu Dějiny národu českého I. – V. zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Ottovo nakladatelství připravilo 17. souborné vydání díla Františka Palackého Dějiny národu českého v Čechách i v Moravě. Nová edice textově vychází z vydání v letech 1930-1931 v pražském Nakladatelství L. Mazáč a je uspořádána do pěti svazků.
Zevrubnou studií vydání opatřil přední odborník na osobnost Františka Palackého, člen Ústavu hospodářských a sociálních dějin Filosofické fakulty Univerzity Karlovy, prof. Jiří Štaif. Zařadil dílo do soudobého kontextu a charakterizoval samotného autora, českého historika, politika a spisovatele Františka Palackého. Úvod k tomuto vydání poskytl nejvýznamnější současný český historik, prof. Robert Kvaček.
17. vydání Palackého Dějin je citlivě přizpůsobeno současnému čtenáři a každý díl je opatřen slovníčkem, v němž jsou vysvětleny významy zastaralých výrazů. Grafická úprava jednotlivých svazků má mimořádnou úroveň. Jsou bohatě ilustrovány, což dosud nemá v historii tohoto díla obdoby. Kresbami je doprovodil slovenský výtvarník, absolvent Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě Marek Cina. Inspirací se mu stala klasická kanonická díla české kultury.


Dějiny národu českého I. – V.


Přečtěte si knihu Dějiny národu českého I. – V. online zdarma

Kód: D0340904
EAN: 9788074515767
ISBN: 978-80-7451-576-7
Nakladatel: Ottovo nakladatelství
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
Rozměry: 260,0×210,0x200,0mm
Váha: 6000g
Jazyk: Česky
Kategorie: Všeobecné a ostatní