Degustační příručka aneb Jak přijít vínu na jméno

Posted by

Degustační příručka aneb Jak přijít vínu na jméno

Stáhnout knihu Degustační příručka aneb Jak přijít vínu na jméno zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Degustační příručka aneb Jak přijít vínu na jméno je kniha pro všechny sommeliery, ale nejen pro ně. Autorem je Jan Stávek.


Víno se stalo nejen oblíbeným tématem společenské konverzace, ale i zasvěcených diskusí. Ti, kteří pravidelně nebo alespoň občas navštěvují degustace či prezentace vinařů, jistě postřehli, že představování a hodnocení vína je spojeno i se specifickou terminologií, které zdatný sommelier zpravidla ještě dodá neotřelou poetiku spojenou s hereckým výkonem hodným obdivu. Zejména pro vyjádření čichových a chuťových vjemů se používá srovnání s něčím, co je nám víceméně dobře známo. Časem zjistíme, že jsme nejen schopni příslušné tóny ve víně identifikovat, ale že jsme schopni vnímat i to, jak jsou intenzivní a jak se mění či přecházejí v jiné, než dozní.


Degustační příručka se snaží alespoň ve stručnosti popsat co nejvíce smyslových vjemů, s nimiž se při degustacích i hodnocení vína lze setkat, ať již jde o vjemy chuťové, čichové nebo zrakové. Autor si tedy všímá zejména vzhledu vína, jeho chuti, vůně, ale například i perlení, viskozity, obsahu cukrů, kyselin, alkoholu a dalších charakteristik vín.


Druhé, aktualizované a přepracované vydání je rozšířeno o některé další pojmy a obrázky, ale především o cizojazyčné ekvivalenty všech pojmů v angličtině, němčině, španělštině a francouzštině. Závěrem knížky je zařazeno pět převodních slovníčků podle jednotlivých jazyků, takže příručka může být užitečným pomocníkem při identifikaci cizojazyčných etiket či naopak při propagaci našich vín v zahraničí.

Štítky:
Víno,
Vaření,
Degustace,
Herci a herečky


Degustační příručka aneb Jak přijít vínu na jméno


Přečtěte si knihu Degustační příručka aneb Jak přijít vínu na jméno online zdarma

Kód: D0001322
EAN: 9788086031934
ISBN: 978-80-86031-93-4
Nakladatel: Radix
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 144
Rok vydání: 2011
Rozměry: 137,0×210,0x20,0mm
Váha: 232g
Jazyk: česky, anglicky, francouzsky, německy, španělsky
Kategorie: Tabák a alkohol