Chladný jako kámen

Posted by

Chladný jako kámen

Stáhnout knihu Chladný jako kámen zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Fanouškové Roberta B. Parkera s nadšením vítají každý nový výtvor jeho bohaté fantazie. Chvála na sérii detektivek s postavou policejního náčelníka Jesseho Stona z malého města na pobřeží ovšem nebere konce: „Nádherně vystavěná melancholie,“ soudí vysoce kladná recenze Publishers Weekly o knize Smrt v ráji. „Hlavní potěšení pramení ze stylu, jakým je kniha napsaná. Jeho dokonalost vypovídá o desítkách let pečlivě propracované tvorby.“

V knize Chladný jako kámen Jesseho Stona trápí problém, který by nechtěl řešit žádný strážce zákona. V městečku se objevují mrtvá těla, nedoprovázejí je ovšem žádná vodítka. Muž si vyjde se psem na procházku po pláži a o několik hodin později je objeven se dvěma průstřely hrudi. Žena obstarává nákup a je nalezena mrtvá, zhroucená za naloženým vozíkem. Dojíždějící zaměstnanec využije zkratku z nádraží… a do svého domu už nikdy nedorazí.
Pátrání po sériovém vrahovi je vždy složité a nebezpečné, ale ve městě, jako je Paradise, Jessemu navíc nespočetnými tlaky zatápějí městští zastupitelé a média. I v normálním životě se pohybuje po emocionálním provazochodeckém laně; tráví příliš mnoho času s flaškou a se svojí bývalou manželkou – ani jedno z toho mu není ku prospěchu. Čím víc na Jesseho tlačí vnější síly, tím hlouběji se stahuje do sebe, přes všechny překážky přesvědčený, že vraždění může zastavit jedině on.
Velký mistr, stejně tvrdý, jasnozřivý a sardonický jako sám Jesse Stone, se propracovává na vrchol svých sil.

„Naprosto dokonalé… S každou knihou série je Jesse osobitějším – osamělým rozkolísaným chlápkem, který se snaží zvládnout vlastní život, ale postrádá přirozenou ochranu před existencionálními bolestmi, jakou vládne další Parkerova postava, soukromý detektiv Spenser. Musíme Parkerovi důvěřovat, že ho udrží ve stavu napětí“.
The New York Times Book Review


Chladný jako kámen


Přečtěte si knihu Chladný jako kámen online zdarma

Kód: D0026717
EAN: 9788073411558
ISBN: 80-7341-155-5
Nakladatel: BB ART
Vazba: Pevná s přebalem lesklá
Počet stran: 272
Rok vydání: 2004
Rozměry: 140,0×207,0x29,0mm
Váha: 4g
Jazyk: Česky
Kategorie: Dobrodružství a western