Bouřlivá plavba

Posted by

Bouřlivá plavba

Stáhnout knihu Bouřlivá plavba zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

V originální adaptaci hry Ference Molnára Hra na zámku se s Tomem Stoppardem ocitáme na palubě zaoceánského parníku, na nějž právě nasedli úspěšní autoři operet Turai a Gal spolu se skladatelem Adamem Adamem. Trojice se chystá překvapit své herce, divu Natašu Navrátilovou a pelichajícího donchuána Reného Sledě, kteří se nalodili už dřív – a zastihne je ve chvíli, kdy René vyznává Nataše lásku.
Aby zachránil situaci, vymyslí Turai ďábelský plán s cílem přesvědčit Adama, že zaslechnutá slova byla ve skutečnosti Reného trapným pokusem o divadelní hru. Obstojí tato křehká konstrukce? Smíří se Nataša s Adamem? Přestane René Sleď obtěžovat okolí svou nepříliš vyvinutou inteligencí? A jak do toho všeho zapadá stevard Dvorníček, muž mnoha talentů, pohybující se na křehké hranici mezi genialitou a šílenstvím?
Lehce naivistický příběh klasického střihu vyšperkoval Stoppard množstvím situačního a slovního humoru, jeho typické gejzíry ironických bonmotů a jemná ironizace způsobu samotné psaní divadelních textů.

Štítky:
Anglická dramata,
Dramata,
Scénáře, divadelní hry


Bouřlivá plavba


Přečtěte si knihu Bouřlivá plavba online zdarma

Kód: D0287266
EAN: 9788087855379
ISBN: 978-80-87855-37-9
Nakladatel: Pistorius & Olšanská
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 88
Rozměry: 125,0×200,0x10,0mm
Jazyk: Česky
Kategorie: Scénáře, eseje a úvahy