Běla Suchá – monografie (divadlo, tapisérie, film, výtvarná tvorba)

Posted by

Běla Suchá - monografie (divadlo, tapisérie, film, výtvarná tvorba)

Stáhnout knihu Běla Suchá – monografie (divadlo, tapisérie, film, výtvarná tvorba) zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Unikátní velkoformátová monografie výtvarnice Běly Suché (1939 – 1985). Scénografka divadla Semafor, Divadla na zábradlí a Kladivadla v Ústí nad Labem. Mimo scénografii a textilní výtvarnictví se věnovala i grafice a ilustraci. Spolupracovala s režiséry J. Menzlem, J. Cízlerem, L.Bělehradskou. Ve volné tvorbě se zaměřila na tapiserie a textilní objekty. Nejčastěji používala jako základní technologii filcovaná roucha, která pak na sebe našívala jako aplikace, jež nazývala “muchle”. Někdy též používala v práci tkaní, její textilní tvorba se také uplatnila jako doplněk architektury a designu interiérů.

Běla Suchá byla první manželkou divadelníka Jiřího Suchého a zemřela v roce 1985 po neúspěšném boji s leukémií. Tato kniha je první publikací, která souhrnně představuje její rozsáhlou tvorbu, včetně přesahů do různých žánrů, a která také svým způsobem nevšedně dokumentuje zákulisí legendárního Semaforu. Kniha je opatřena obsáhlým resumé v anglickém jazyce.

Štítky:
20. stol.,
České výtvarné umění,
Scénografie,
Scénografie – česko,
Tapiserie,
Grafický design – česko,
Kostýmní výtvarnictví – česko,
Kostýmní výtvarnictví


Běla Suchá – monografie (divadlo, tapisérie, film, výtvarná tvorba)


Přečtěte si knihu Běla Suchá – monografie (divadlo, tapisérie, film, výtvarná tvorba) online zdarma

Kód: D0213956
EAN: 9788087938010
ISBN: 978-80-87938-01-0
Nakladatel: Machart
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 212
Rok vydání: 2014
Rozměry: 300,0×382,0x18,0mm
Váha: 1000g
Jazyk: Česky
Kategorie: Výtvarné umění