Barrandov I.-IV.

Posted by

Barrandov I.-IV.

Stáhnout knihu Barrandov I.-IV. zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Mimořádná díla filmového historika Pavla Jirase představují jedinečnou obrazovou historii českého filmu. Každá z knih obsahuje okolo tisíce unikátních, většinou nikde nepublikovaných fotografií z filmů, vzácných dobových plakátů, ale také pracovních snímků ze zákulisí, ze života největších postav českého filmu či z výstavby barrandovských ateliérů. Autorovy doprovodné texty čtenáři pomohou proniknout za hranice běžně dostupných informací.
První tři knihy o Barrandov Studiu pokrývají dobu od vzniku českého filmu, přes zlatá třicátá léta až po konec druhé světové války. Podrobně je rozebrána éra němého filmu, v níž se již objevovali herci, kteří se později nesmazatelně zapsali do srdcí diváků v období zvukového filmu. Ve třicátých letech byla natočena díla, která i nyní patří mezi divácky nejúspěšnější.
A dozvíte se také o pohnutých osudech českého filmu a filmových ateliérů Barrandov v období protektorátu Čechy a Morava.
Tyto tři knihy doplňuje zcela jedinečná publikace o nejúspěšnějším českém režisérovi Miloši Formanovi. Mapuje jeho rodinné osudy, těžké chvíle po ztrátě rodičů, první krůčky k filmu, československé tvůrčí období i přebírání Oscarů a celosvětovou proslulost. Pavel Jiras využil podpory Formanovy rodiny a jeho nejbližších přátel i filmových spolupracovníků. Snímky z rodinných archivů a většinu pracovních fotografií z filmových natáčení mohou čtenáři obdivovat vůbec poprvé.

Všechny knihy byly vydány za podpory Barrandov Studia.

  • Barrandov I – Vzestup k výšinám
  • Barrandov II – Zlatý věk
  • Barrandov III – Oáza uprostřed běsů
  • Barrandov nezapomenutelní – Miloš Forman


Barrandov I.-IV.


Přečtěte si knihu Barrandov I.-IV. online zdarma

Kód: D0332013
EAN: 9788074515620
ISBN: 978-80-7451-562-0
Nakladatel: Ottovo nakladatelství
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran: 2112
Rozměry: 280,0×390,0x210,0mm
Váha: 14000g
Jazyk: Česky
Kategorie: Film