Atlas vesmíru

Posted by

Atlas vesmíru

Stáhnout knihu Atlas vesmíru zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Vesmír je pro nás větší, a přitom se stal menším: nové technické možnosti, výkonnější družice a dalekohledy nesmírně rozšířily naše vědomosti o vesmíru a přinášejí nám fascinující obrázky z vesmíru. Zároveň s každým objevem vyvstávají nové otázky – úžas nad vesmírem nikdy neskončí.
Obloha tvoří nejméně polovinu našeho okolí – přesto moderní člověk už nepotřebuje hvězdy a planety k orientaci ani Slunce pro určování času. Jeden zřídka zvedáme oči k nebi, ačkoli se neubráníme fascinaci deštěm padajících hvězd za vlažných letních nocí. Velké události jako zatmění Slunce nebo Halleyova kometa se i dnes starají o palcové titulky a lákají stovky zájemců před jeviště přírody. I rok 2003 vykázal takový vrcholný zážitek: Mars se na své oběžné dráze kolem Slunce přiblíží každých 780 dní k Zemi, přesto v historii opozic Marsu naší planetě ještě nikdy nebyl tak blízko jako toho roku. Jedinečné fotografie v této knize ukazují mnoho fascinujících událostí, které často nepovšimnuty proběhnou v dálavách vesmíru a díky kterým si uvědomujeme, že Země je jen docela malá součást tohoto velkého zázraku evoluce.
Tento obšírnými a informativními texty vybavený svazek není atlas v klasickém smyslu, vysvětluje srozumitelně fenomény vesmíru – od jevů denního a nočního nebe, planet slunečního systému až k procesům v hlubinách vesmíru, které mohou být zviditelněny jen díky nejnovějším poznatkům a astrofyzikální technice, jako např. tvorba hvězd a galaxií. Také je vysvětlena astronomická metodika a historie a je zakončena otázkou, jestli jsou ve vesmíru ještě jiné formy života.

LEOPOLDO BENACCHIO je astronom na známé padovské hvězdárně “Specole”, jedné z nejstarších v Evropě. Je specialista na didaktiku astronomie, pořádá semináře pro studenty učitelského studia benátské university a je autorem stovek odborných článků. Obecně srozumitelné podání vědy širokému publiku je pro něj hlavním cílem.

PIERRO BENVENUTI je řádný profesor astrofyziky na universitě v Cagliari. V současnosti řídí evropské koordinační středisko Evropské vesmírné agentury ESA v Garchingu u Mnichova.

PLANETÁRIUM KNIŽNÍHO FORMÁTU
Výzkum vesmíru patří dodnes k největším výzvám lidstva, dosud jsme se tajemství vesmíru přiblížili jen v jednotlivých jevech.
Tato kniha vytváří smysluplný a zároveň informativní přístup ke kosmu, jaký dosud nebyl k dispozici. Na základě nejnovějších vědeckých poznatků to prezentuje na přibližně 350 fascinujících fotografiích a informativních textových základních otázkách a odpovědích z vědy.

Jak podle přijímaného Velkého třesku vznikly hvězdy, galaxie, planety – život? Proč je “červená planeta” Mars tak podobný naší Zemi? Co je to supernova? Jak fungují nejnovější dalekohledy, družice a hvězdárny? Jsou ve vesmíru jiné formy života?
Obrázkový svazek, který ukazuje vývoj hvězdáren k počítačovým sítím a obsahuje něco nového pro každého z nás. A kniha k OPAKOVANÉMU OTEVŘENÍ: díky patentované světové novince “Octavius” mohou být obrázky v knize prezentovány v dosud nedosažené velikosti. Vskutku kosmické potěšení ze čtení!

320 barevných fotografií představuje převážnou část poznatků, zprostředkovaných Hubbleovým teleskopem.
22 rozkládacích stran formátu 26 x 56 cm,
6 rozkládacích stran formátu 100 x 28 cm
a 27 stran formátu 52 x 28 cm.

Štítky:
Vesmír,
Astrofyzika


Atlas vesmíru


Přečtěte si knihu Atlas vesmíru online zdarma

Kód: D0064783
EAN: 9788024212340
ISBN: 80-242-1234-X
Nakladatel: Universum
Vazba: Pevná s přebalem lesklá
Počet stran: 184
Rok vydání: 2004
Rozměry: 268,0×290,0x32,0mm
Váha: 1000g
Jazyk: Česky
Kategorie: Fyzika, astronomie, matematika