Angličtina pro lékařskou praxi – English in Medical Practice

Posted by

Angličtina pro lékařskou praxi - English in Medical Practice

Stáhnout knihu Angličtina pro lékařskou praxi – English in Medical Practice zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Proces evropské integrace zasahuje i do povolání lékaře. V rámci spolupráce mezi evropskými lékařskými fakultami dochází k rozvoji programů mezinárodních výměn, stáží a nemocničních praxí. Cílem této příručky je praktickým způsobem pomoci medikům, lékařům a dalším zdravotnickým pracovníkům rychle si osvojit odbornou slovní zásobu v angličtině tak, aby byli schopni se bez problémů dohovořit s anglicky mluvícími pacienty či zvládnout anglicky psanou dokumentaci. Příručka může ovšem být užitečná i pro zahraniční studenty při hledání vhodného českého ekvivalentu.

První část uvádí základní slovní zásobu potřebnou k získání úplné anamnézy a provedení důkladného vyšetření. Druhá část obsahuje 21 kazuistik, popisujících celou škálu naléhavých stavů, s nimiž se lékaři běžně setkávají. Do třetí části jsou zařazeny další, tematicky pestré rozhovory. Ve čtvrté a páté části najdete tematické slovníčky, šestá část obsahuje seznamy důležitých nemocí a problémů řazené oborově. Obsáhlý seznam lékařských zkratek a několik příkladů lékařské korespondence je uvedeno v sedmé části. Poslední, osmá část pak přináší rozsáhlý a velmi užitečný soubor hovorových výrazů a obratů, s nimiž by lékař měl být obeznámen.

Štítky:
Oborová terminologie,
Lékařství,
Oborová konverzace,
Medicína 


Angličtina pro lékařskou praxi – English in Medical Practice


Přečtěte si knihu Angličtina pro lékařskou praxi – English in Medical Practice online zdarma

Kód: D0009090
EAN: 9788073351786
ISBN: 978-80-7335-178-6
Nakladatel: Leda
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 512
Rok vydání: 2009
Rozměry: 145,0×205,0x28,0mm
Váha: 658g
Jazyk: český, anglický
Kategorie: Gramatika a slovní zásoba