Anglicko-český česko-anglický šikovný slovník…… nejen do školy

Posted by

Anglicko-český česko-anglický šikovný slovník...… nejen do školy

Stáhnout knihu Anglicko-český česko-anglický šikovný slovník…… nejen do školy zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Dostává se vám do rukou zcela nový slovník určený především začínajícím a středně pokročilým žákům a studentům, kteří jej ocení jak ve škole, tak při domácí přípravě, nebo i v jazykovém kurzu.

Hesla, významy a překlady jsou pečlivě vybrány tak, abyste zde našli běžně užívaná slova a obraty ze spisovného i hovorového jazyka.

Při tvorbě tohoto titulu jsme vycházeli z anglických výkladových slovníků renomovaných nakladatelství (HarperCollins, Oxford, Cambridge, Longman, Cassel, Chambers aj.) a z vlastního aktuálního výkladového slovníku češtiny.

Důraz je kladen na přehlednost, srozumitelnost a užitečné doplňující informace pro studium jazyka. Nechybí ani praktické příklady převzaté z běžného jazyka, které vám usnadní zapamatování slovní zásoby a aktivní komunikaci.

Všechna hesla a ustálené obraty jsou doplněny o předložkové vazby a upřesňující závorky, aby bylo docíleno maximální jednoznačnosti významů a výstižnosti překladů. Tyto doplňkové informace vám pomohou rychle a snadno najít správný význam a vybrat nejvhodnější překlad. Předložkové vazby a příklady vám napoví, jak slovo nebo slovní spojení správně užít ve větě.

Podrobný přehled anglické gramatiky spolu s ilustračními příklady vám umožní rychle si osvojit základy jazyka a zásady jeho užívání.

Užitečnou pomůckou pro studenty budou bezpochyby i praktické poznámky o použití anglických slov – tzv. usage.

Jistě oceníte také konverzační přílohu s množstvím témat vhodných pro přípravu do hodiny nebo k maturitě, ale také k osvojování slovní zásoby a aktivního překládání. Mnoho témat můžete využít i při běžné konverzaci a komunikaci s cizinci – např. Pozdravy a oslovení, Seznámení, Pozvání a návštěva, Čas, Telefonování, Rodina, Bydlení, Zdraví atd. To vše s přepisem anglické výslovnosti.

Věříme, že vám slovník bude užitečným pomocníkem při studiu jazyka.

Obsah slovníku
736 stran
35 000 hesel
5 000 příkladů, idiomů a frází
67 000 překladů
75 stran konverzačních okruhů vhodných pro školní výuku
350 studijních poznámek
Pečlivě vybraná aktuální slovní zásoba
Přehled gramatiky s příklady
Dvojbarevný tisk pro lepší přehlednost hesel


Anglicko-český česko-anglický šikovný slovník…… nejen do školy


Přečtěte si knihu Anglicko-český česko-anglický šikovný slovník…… nejen do školy online zdarma

Kód: D0006046
EAN: 9788087062623
ISBN: 978-80-87062-62-3
Nakladatel: Lingea
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 736
Rok vydání: 2009
Rozměry: 120,0×175,0x30,0mm
Váha: 448g
Jazyk: český, anglický
Kategorie: Slovníky