Angelologie dějin 2

Posted by

Angelologie dějin 2

Stáhnout knihu Angelologie dějin 2 zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Je dávno známou, ale nevyřešenou záhadou kulturních dějin, že tvořiví géniové – vědci, umělci, filosofové, političtí a náboženští vůdci – přicházejí ve vlnách. Na různých místech světa se vynořuje podobné estetické cítění, stejné myšlenky, filosofické intuice a umělecké styly. Lidé na odlehlých místech nezávisle na sobě pracují na stejných problémech, nacházejí původní řešení a podávají zprávy o okamžicích inspirace – vnuknutích s podobným obsahem. V závislosti na dobovém kulturním kontextu se tyto zážitky inspirace vykládají jako zjevení Boha či bohů, andělů, múz, předků nebo se připisují neprobádaným schopnostem lidského mozku.
Tato kniha přináší první důkladnou evidenci o statisticky nenáhodném, synchronním a periodickém charakteru vln tvořivosti v celosvětových dějinách. V kolektivním podvědomí lidstva se odehrává pomalé cyklické střídání duševních dominant (archetypů), což se odráží v transfiguraci hodnotových žebříčků, ve střídání náboženských kultů, paradigmat vědeckého myšlení a v politických restrukturalizacích společnosti.
Časové zákonitosti a podobu těchto proměn ducha znali již naši předkové. V mytických vyprávěních a obrazech božstev nám odkázali zhuštěnou zkušenost, moudrost o zákonitostech vývoje člověka a přírody. V západní tradici se hovořilo o sedmi archandělech, kteří se cyklicky střídají jako duchové času a inspirují epochy podbarvené pokaždé jinou, specifickou duchovní kvalitou. I další civilizace vyprávějí o periodickém příchodu a odchodu duchovních mocností, které zasahují do lidských dějin. Tyto údaje, až doposud považované za fikci, odpovídají reálným kulturním a politickým vlnám v dějinách.

Štítky:
Monografie,
Psychologie a sociologie,
Archetypy (psychologie),
Andělé – esoterické pojetí,
Andělé,
Kulturní dějiny,
Civilizační cykly,
Civilizační cykly – esoterické pojetí,
Hierarchie andělů,
Synchronicita,
Hierarchie andělů – esoterické pojetí,
Kulturní dějiny – esoterické pojetí,
Sofiologie


Angelologie dějin 2


Přečtěte si knihu Angelologie dějin 2 online zdarma

Kód: D0167304
EAN: 9788097068820
ISBN: 9788097068820
Nakladatel: Sophia
Vazba: vázaná
Počet stran: 1032
Jazyk: Česky
Kategorie: Duchovní teorie a směry