2x Jonasson: Stoletý stařík + Analfabetka – Box

Posted by

2x Jonasson: Stoletý stařík + Analfabetka - Box

Stáhnout knihu 2x Jonasson: Stoletý stařík + Analfabetka – Box zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Dárkové balení kultovního knižního hitu posledních let a nejoblíbenějšího románu roku 2014 v České republice.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
Allan Karlsson má narozeniny. Je mu sto let. Vlastně důvod k oslavě. Starosta i místní tisk se připravují na velkolepou oslavu, stoletý stařík má však docela jiné plány; jednoduše zmizí – a brzy je celé Švédsko kvůli jeho útěku vzhůru nohama. Jenže s podobnými věcmi už má Allan své zkušenosti – v mládí koneckonců uvedl do zmatku celý svět.
Jonas Jonasson ve svém románu vypráví o jednom veselém útěku a také o šíleném životním příběhu svéhlavého muže, který se sice nikdy nezajímal o politiku, ale přesto byl vždy nějak zapleten do velkých historických událostí 20. století.

Analfabetka, která uměla počítat
Nombeko začala pracovat v pěti letech jako vynašečka latrín na předměstí Johannesburgu, v deseti letech osiřela. Nic nenasvědčovalo tomu, že by neměla prožít svůj život v jedné z chatrčí největší chudinské čtvrti světa a pak tu předčasně umřít, nikým nepostrádaná. To by ale nebyla Nombeko – analfabetka, která uměla počítat. Osud i její talent ji zavedou až do mezinárodní politiky, na druhou stranu zeměkoule, ke dvěma identickým a zároveň velmi odlišným bratrům.
Během jejího dobrodružného putování se jí podaří zamotat hlavu agentům nejobávanější tajné služby nebo být unesená ve špinavém náklaďáku na převoz brambor. A tím to zdaleka nekončí…

Štítky:


2x Jonasson: Stoletý stařík + Analfabetka – Box


Přečtěte si knihu 2x Jonasson: Stoletý stařík + Analfabetka – Box online zdarma

Kód: D0292137
EAN: 9788087697467
ISBN: 978-80-87697-46-7
Nakladatel: Panteon
Vazba: Brožovaná bez přebalu matná
Počet stran: 816
Rok vydání: 2015
Rozměry: 125,0×200,0x68,0mm
Váha: 751g
Jazyk: Česky
Kategorie: Světová próza