13 ze Staré čtvrti

Posted by

13 ze Staré čtvrti

Stáhnout knihu 13 ze Staré čtvrti zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Petr Jareš se přestěhoval do Staré čtvrti a při pronásledování partou místních chuligánů našel shodou okolností nové kamarády a cestu do turistického oddílu.
S jeho členy pak prožívá nespočet dobrodružství, jež pro ně připravil vedoucí Karel, nebo která si je našla sama. Chodby a sklepení opuštěného kláštera, uličky, zapadlé plácky a zákoutí Staré čtvrti, loděnice, opuštěná chata na ostrově uprostřed řeky, krajina letních táborů na břehu rybníka, srub v horách – to jsou jen některé z kulis a prostředí, v nichž se Třináctka pohybuje a setkává se zde s podivínskými lidmi, s nadšenými pořadateli zimních i letních sportovních akcí, s darebáky i poctivci, s dívčím turistickým oddílem i archeologickým kroužkem. Pátrají po mnohých věcech, jež je zavedou až do dávné historie II. světové války, pomáhají starým lidem a dělají radost dětem, musí se i vypořádat s hrozícím rozpadem oddílu.

S komiksovými příběhy Třináctky ze Staré čtvrti jsme se mohli setkávat v letech 1981–84 na zadních stranách Sedmičky pionýrů, kde se objevilo celkem 156 pokračování.
Ačkoliv autorům se v komiksu podařilo nastínit obraz doby, příběh samotný se neubrání srovnání s legendárními Rychlými Šípy.
Spolu s řečenými Rychlými Šípy, dále se Strážci s Modrou Pětkou, avšak také s Mimozemštany tvoří Třináctka ze Staré čtvrti to nejlepší, co v našich zemích pro mládež vzniklo.

Štítky:
České příběhy,
Dobrodružné příběhy,
Publikace pro mládež


13 ze Staré čtvrti


Přečtěte si knihu 13 ze Staré čtvrti online zdarma

Kód: D0287079
EAN: 9788088098010
ISBN: 978-80-88098-01-0
Nakladatel: Nakladatelství Josef Vybíral
Vazba: Jiný materiál potahu
Počet stran: 160
Rok vydání: 2015
Rozměry: 217,0×310,0x16,0mm
Váha: 955g
Jazyk: Česky
Kategorie: Komiks pro dospělé a mládež